Choď na obsah Choď na menu
 


Hradská muzika 2005

6. 7. 2008

Hradská muzika – 01.10.2005

Hradný areál ožil tento deň tónmi dychoviek . Napriek tomu, že počasie nežičilo, na hradnom nádvorí sa zišli muzikanti z hontiansko - novohradského regiónu. Svoj program si pripravili dychové hudby Hradovanka z Tisovca, Sitňanka z Banskej Štiavnice, Sobotienka z Rimavskej Soboty, Kokavčanka z Kokavy nad Rimavicou, Dychová hudba mesta Hnúšťa, Gemerčanka z Revúcej a samozrejme nechýbala ani domáca DH Hradčianka z Modrého Kameňa pod vedením kapelníka Jána Černáka. Už tradične sa s veľkým úspechom prezentoval Monster koncert - spoločné vystúpenie všetkých dychových hudieb.

Cenu za najlepšiu produkciu povinnej skladby - valčík Každému,  si odniesla DH Sitňanka z Banskej Štiavnice a Cenu primátora získala DH Hradčianka.
Bezprostredne po skončení prehliadky si muzikanti zahrali v zmiešanom zložení niekoľko piesní pre potešenie a pre návštevníkov tohto podujatia.
Festival sa organizoval s finančnou podporou Úradu vlády SR z finančných prostriedkov rozpočtovej rezervy predsedu vlády vo výške 20.000, - Sk.