Choď na obsah Choď na menu
 


Cena Kvet kultúry a umenia BBSK

29. 5. 2008

Cena Kvet kultúry a umenia BBSK pre Viktora Srníka – vedúceho našej dychovej hudby

 Obrázok

            Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Milan Murgaš odovzdal 21. mája 2008 ocenenia Kvet kultúry a umenia. V divadle Jozefa Gregora Tajovského si cenu prevzali jeden umelecký kolektív a desať osobností kultúry a umenia z BBSK.

            Cieľom Dňa kultúry a umenia BBSK je morálno – spoločenské ocenenie práce a výnimočných tvorivých výkonov nositeľov kultúry a umenia v oblasti umeleckej tvorby, záujmovo-umeleckej činnosti, kultúrno-výchovnej práce, ľudovo-umeleckej tvorby a ochrany kultúrneho dedičstva.

            V súčasnosti sú najviac medializované komerčné kultúrne aktivity a na ľudí, ktorí obetavo a spravidla bez finančného ohodnotenia pôsobia v miestnej kultúre sa väčšinou zabúda. Odbor cestovného ruchu a kultúrneho dedičstva Úradu BBSK ocenil prácu obetavých nadšencov miestnej kultúry, jej tvorcov a nositeľov. Ako prejav úcty nielen voči našej miestnej, regionálnej a národnej kultúre, ale predovšetkým kultúrnosti a kultivovanosti človeka a spoločnosti. Hodnoty vznikajú všade, kde žijú tvoriví ľudia.
            Medzi ocenenými bol aj dlhoročný vedúci DH Hradčianka p. Viktor Srník, ktorý stál už pri obnovení tradície dychovej hudby v Modrom Kameni a bol jedným zo spoluzakladateľov dnešnej Hradčianky, ktorá svoj rodný list dostala v roku 1974.

            Od jej prvopočiatku bol jej manažérom, administratívou, autodopravcom, obstarávateľom technického a materiálneho zabezpečenia, v začiatkoch i moderátorom a aj sponzorom prostredníctvom svojej stavebnej firmy MIVIS s.r.o. Cenu Kvet kultúry a umenia si plne zaslúži a my všetci mu prajeme, aby ešte dlho v zdraví a v spokojnosti pôsobil ako pevný pilier medzi hudobníkmi z Hradčianky.

Mária Balážová