Choď na obsah Choď na menu
 


Silvester s Hradčiankou

13. 1. 2017

1-_dsc4986.jpgĽudia zvyknú tráviť posledný deň roka rôzne. Vlastné tradície má každý národ, či krajina a pre každého je predstava ako stráviť 31. december iná.

Väčšina Slovákov vyhľadáva počas posledného dňa špeciálne a výnimočné aktivity alebo činnosti, ktoré sa vymykajú z každodennej šedi a rutiny. Niektorí hľadajú zážitky, iní relax a pohodu a ďalší pocit šťastia, radosti a vnútorného naplnenia. Nech už je to akokoľvek, väčšina Slovákov  rada strávi a oslávi príchod nového roka po boku ďalších ľudí – či už priateľov, alebo rodiny. A tak sa zo Silvestra stáva deň, keď sa ľudia stretávajú alebo zoznamujú. Modrokamenčania nie sú výnimkou. Kto chcel, mohol sa popoludní zabaviť na Lipovom námestí pri dychovej hudbe a večer ísť za svojim programom. V mraze a zime zazneli tóny známych melódií, čo využili aj bývalí muzikanti a s elánom vystriedali pred mikrofónom domáce speváčky. Aby poslucháčom nebola zima, zahriali sa horúcim vareným vínom a nechýbalo ani niečo malé na zahryznutie. Dobrá nálada sa šírila námestím, napriek tomu, že mráz zachádzal za nechty a mrzli i hudobné nástroje. Dychová hudba Hradčianka prispela svojou troškou muziky k predvečernej oslave rozlúčky so starým rokom.

Silvestrovský večer je chvíľami splnených želaní. Zároveň je to však aj moment predsavzatí a zhodnocovania starých cieľov. No ich realizácia je záležitosťou až toho nového roka. Členovia Hradčianky by sa chceli poďakovať za podporu a priazeň Mestu Modrý Kameň, poslancom mestského zastupiteľstva a všetkým svojim priaznivcom, ktorí ich sprevádzajú počas koncertov a rôznych vystúpení. Želáme všetkým úspešný a šťastný rok 2017.

​Odporúčame pozrieť fotogalériu - fotil Štefan Plevo ml.

 

Náhľad fotografií zo zložky Silvester s Hradčiankou