Choď na obsah Choď na menu
 


Najčítanejšia rubrika našej webstránky !!!!

Znovu kúsok štatistiky. Najsledovanejšou rubrikou ostali ako obvykle Klebietky (1966), potom Koncerty (1249), Kontakty (1236), Niečo z minulosti (827) a Hradská muzika 2008 (776). Vo fotogalérii sa nám to pekne pomenilo. Vedie album Tridsaťpäťka (z oslavy výročia), Nádvorím sa nesú tóny dychovky (Hradská muzika 2006 - 659), Premeny času (656), Kapely z iných miest a hostia (Hradská muzika 2007 - 638), Hradčianka v zákulisí festivalu (Hradská muzika 2008 - 634). A máme tu úžasný rekord. Neviem, čím sa to stalo, ale v marci našu stránku navštívilo  rekordných 2656 návštevníkov!!!                                                             20.05.2011

Blahoželanie k 75 !!! Obrázok

Čas je neúprosný, znovu o rok starší sme,
čas je milosrdný, rovnako zostarli i ľudia vôkol nás,
čas je hospodárom života, nestojí, počuť ozvenu jeho krokov,
chceme ho na chvíľu zastaviť a
stihnúť Ti zaželať Jožko, aby si vždy mal čas -
na čas a na krásy jeho momentov,
aby si si stihol užiť ešte dlhé roky zdravia,
nežiť v jeho tieni,
ale byť na priedomí života ten najdlhší a najkrajší čas,

ktorý ti osud nadelil.
Ale dôležité je, nikdy sa naň nevyhovárať,
nikdy nezabúdať na lásku, na rodinu, na priateľov
a čas Ti vráti všetky krásne spomienky života.

Ujo Imro Lentvorský sa 9. apríla 2011 dožil pelného okrúhleho jubilea 75 rokov. Popriať mu prišli všetci muzikanti z Hradčianky. Foto v galérii a na facebooku.

Ocenenie pre Milana Strenátku

Obrázok Z novín BBSK Náš kraj 2/2010 sa dozvedáme, že pri príležitosti Dňa učiteľov získal ocenenie bývalý kapelník Hradčianky Mgr. Milan Strenátka. Ocnenie si prebral z rúk podpredsedu BBSK Ladislava Topoľského v Stĺpovej sále Zvolenského zámku. Na ocenenie ho navrhla ZUŠ v Lučenci. I keď oneskorene, ale o to srdečnejšie blahoželáme!!!!

 

BLAHOŽELANIEObrázok

Otvor tašku s mladosťou,
dozadu nech plynie čas.

Vítame Ťa s radosťou,

poď sa tešiť medzi nás.
Nech Ti úsmev na tvári
kvitne ako lúčny kvet,
ešte dlho užívaj
s nami tento krásny svet.

V septembri sa dožíva krásneho životného jubilea 75 rokov náš vedúci súboru Viktor Srník. Prajeme mu všetci veľa zdravia, šťastia, spokojnosti a rodinnej pohody. Nech jeho kroky ešte v plnom zdraví mieria medzi muzikantov Hradčianky.

Opäť trochu štatistiky !!! :)  Za posledných 6 mesiacov si prezrelo našu stránku takmer 8000 návštevníkov, presnejšie k dešnému dňu 7 946. Opäť to bol marec, ktorý v návštevnosti zlomil rekord - informácie o nás videlo  1416 návštevníkov. Každý mesiac si klikne na našu stránku vyše 1300 zvedavcov. Poradie sa trochu zmenilo. Na prvom mieste stále ostali Klebietky - 1450 zhliadnutí, potom Kontakt - 938, Koncerty - 825, Hradská muzika 2008 - 624 a Niečo z minulosti - 600 návštevníkov. Aj galéria fotografií trochu pomenila poradie. Naďalej je veľký záujem o fotografie z festivalu Hradská muzika. Na čele je fotogaléria Nádvorím sa nesú tóny dychovky (Hradská muzika 2006) - 561, Kapely z iných miest a hostia (Hradská muzika 2007) - 545, Hradčianka v zákulisí festivalu (Hradská muzika 2008) - 540, Stavanie mája - 522 (prvýkrát v prevej päťke) a Prehliadka dychových hudieb (Hradská muzika 2008) - 518. Vidno, že rozdiely nie sú až tak výrazné a všetko sa to môže ešte pomeniť.

27.07.2010

BLAHOŽELANIE k  80 !!!

Obrázok Náš bývalý člen, estrubkár Karol Stena, sa 26.júla 2010 dožíva pekného životného jubilea 80 rokov. Touto cestou mu dychová hudba Hradčianka želá veľa zdravia, šťastia v kruhu rodiny a svojich najbližších. Nech si ešte pri dobrej vôli vypočuje pekné melódie a zaspieva naše pesničky.

Na tejto fotografii je Karči Stena počas nahrávky do čsl. rozhlasu v roku 1980, kedy mu veľa nechýbalo do päťdesiatky.

Štatistika pre zvedavcov !!!! Tohto roku najviac návštevníkov zhliadlo našu stránku v mesiaci marec, kedy sme mali až vyše tisíc návštev. Najmenej to bolo v máji - len okolo sedemsto návštevníkov si rozkliklo informácie o Hradčianke. Najviac ich zaujímali práve Klebietky (789), potom Kontakt (628), Hradská muzika 2008 (381), Koncerty (347) a Koho môžete stretnúť na koncertoch (316). Vo fotogalérii vedú fotografie z festivalu Hradská muzika a to Hradčianka v zákulisí festivalu 388 (Hradská muzika 2008), Kapely z iných miest a hostia 388 (Hradská muzika 2007), Nádvorím sa nesú tóny dychovky 370 (Hradská muzika 2006), Prehliadky Dychových hudieb 369 (Hradská muzika 2008) a Premeny času 358 (Minulosť v čiernej a bielej).                                                                 17.09.2009

Obrázok

Jeden z našich priaznivcov, otec našej speváčky Katky, ujo Števo Plevo, je aj veľkým zanietencom pre fotografovanie. Zúčastňuje sa pravidelne koncertov Hradčianky, ktoré sú v Modrom Kameni a aj na iných podujatiach. Samozrejme, že fotoaparát mu v rukách nechýba. Odfotil nás na 35. výročie, pri Hradskej muzike, či pri guľáši. Niektoré z jeho fotografií sú aj v našich fotogalériách. Veľmi pekne mu ďakujeme a pre záujemcov uverejňujeme jeho adresu na picasa http://picasaweb.google.com/stefan.plevo .Ak máte záujem kliknite si a presvečte sa sami. Nájdete tam fotoalbumy aj s iných akcií v Modrom Kameni.

31.08.2009

8. august 2009 Na hrade v Modrom Kameni bola slávnostneObrázok uvítaná malá občianka Modrého Kameňa Šarlotka Šaverová.   Zohnali sme priamo od mamičky...

Obrázok

 

 

 

 

 

Tak a už máme na webstránke asi všetko z posledných udalostí - Tridsaťpäťku aj Hradskú muziku. Aj fotogaléria by mal byť už kompletná. Čoskoro vytvoríme novú fotogalériu s názvom - Mamičky, oteckovia a detičky. Máte sa na čo tešiť.

 Prvomájový koncert Hradčianky skončil úspešne - Stavanie mája aj aj vystúpenie v Balašských Ďarmotách. Kým dychovkári vyhrávali, Andy priviedla na Obrázoksvet v žilinskej nemocnici dcérku Šarlotku. Miery budúcej miss - 3140g a 50 cm. Andy hovorí, že bude z nej asi speváčka, lebo plače štýlom: laaa - laaa - laaa. Blahoželáme štastnej mamičke a oteckovi ! My veríme, že okrem spievania sa Šarlotka naučí hrať aj na flautu, aby mohla kedykoľvek maminu zastúpiť.

KittyVšetci v dychovke veľmi dobre vieme, že čo povie naša flautička Andy, tak to sedí. Povedala, že bude pracovať na prírastku do dychovkObrázoky a tak pracovala. Odmena za poctivo vykonanú robotu sa jej vyplatila. Na koncoročnom posedení si v závere oficiálnej časti vypýtala slovo, a všetkých nás ohúrila správou, že v máji sa stane mamičkou.   Na obrázku ju vidíme s Ľubkinou Luckou.  Andy nikdy nechýbal zmysel pre humor a tak nám prezradila aj alternatívy mien - dievča ŠUŠ a chlapec UŠU.  Podľa kolegýň vraj musi zmeniť svoj slovník. No môže odložiť nemecký a vziať anglický, ale frazeologický nech rozhodne neprestane používať!   Ozveme sa ešte v máji, ako sa jej darí!    

 

 

Obrázok

 Tak a mali sme ďalšiu oslavu. Tentokrát z jesene oslavolval 60. rokov náš krídlovkár Jany Pastýr. Spolu sním mala narodeniny aj jeho manželka Jolka. Takto sme mu spievali na skúšobni a ten prvý zľava je oslávnec. Hneď vedľa je Zlatka, Jožko (ako hostia, bývalí naši m uzikanti), potom je Katka, Imro a opäť Katka.

Blahoželáme ! 

 

Obrázok

A je to tu !!!!

Dida sa dočkala. Začiatok septembra spravil z nej šťastnú mamičku pekného chlapčeka Mateja. Blahoželáme!  Takže Mirka je už stará mama! Je z našej generácie prvá!!! 

Obrázok Činnosť dychovky je vážne ohrozená. !!!!!!!!!!! Krídlovkár Jany prišiel o predný zub. Bez neho sa fúkať nedá. ostáva mu zatiaľ spev, ale veríme, že sa veci dajú čoskoro do poriadku a jeho krídlovka zaznie tak mohutne a jasne ako pred touto malou nepríjemnosťou.

Obrázok Speváčka Dida sa pripravuje na novú úlohu. V septembri sa stane matkou a spievať bude svojej malej  ratolesti. Držíme jej palce a keď sa to malé narodí, budeme vás informovať.

  

ObrázokObrázok

Dovolenku na zotavenie využili naši muzikanti Miro S. a Jožo N. Jeden zbieral bronz v Grécku a druhý v Chorvátsku. Sú plní oddychu a muzicírovanie im pôjde isto ako po masle.

Obrázok

Hádajte, kde brigáduje počas leta Martin. Ak chcete vidieť pekný úsmev nášho hudobníka, skúste si niečo kúpiť v papierníctve na hlavnej ulici vo Veľkom Krtíši. A ak tam budete, urobte mu dobrú tržbu.

 

Obrázok 15. august 2008 je narodeninovým dňom nášho bývalého činelistu a bubeníka - Jána Černáka staršieho. V tento deň oslavuje svoje 75 narodeniny.  Ujovi Černákovi želáme ešte veľa zdravia a šťastia, a nech ho kroky i naďalej povedú tam, kde vystupuje Hradčianka ako jej verného poslucháča a diváka.

10. júl 2008 bol dňom, kedy tiež oslávil svoje 65 narodeniny ďalší bývalý muzikant Jozef Bagi - trombón. V dychovke pôsobil od jej vzniku a bol aktívnym kuchárom pri príprave dychovkárskeho guľáša v Doline. Želáme tiež veľa zdravia a šťastia.

Obrázok

 7.júla 2008 sa dožil krásneho životného jubilea 65 rokov bývalý člen DH Hradčianka Ing. Jozef Sauer - krídlovka a spev, žijúci na Morave. Všetci členovia Hradčianky mu želáme veľa zdravia, lásky a rodinnej pohody. 

 

 

 

 

 

Obrázok Do muzikantských radov priviedla na svet tento mesiac malú hudobníčku naša Ľubka - trubka (krídlovka) toho času na materskej dovolenke. K sestričke Andrejke pribudla malá Lucka. Ako povedala Flauta Andy, na ďalšom prírastku do Hradčianky sa pracuje. Držíme Andy palce, aby sa jej predsavzatie podarilo .

(29.06.2008)

Obrázok

 

Náš bubeník Simon sa nedávno stal majiteľom čerstvého vodičského preukazu. Zatiaľ sa vozí len s dovolením otca na rodinnom aute, ale Simon si za dobré bubnovanie zaslúži aj vlastné.

(29.06.2008)

 

Na súťaži študentov Konzervatórii SR v hre na drevených dychových nástrojoch v Žiline 07. - 11.04.2008 sa umiestnil  náš dychovkár Martin Černák, študent Konzervatória v Banskej Bystrici, na 3. mieste. blahoželáme!!!Obrázok

 Jeden z členov výboru Hradčianky Juraj Ďurkovič mal okrúhle jubileum 55 rokov 7. februára 2008. Aktívne pomáha pri organizovaní dychovkárskych podujatí, môžete ho stretnúť pri vydávaní guľáša na Hradskej muzike. Patrí mu naše poďakovanie a želanie všetkého krásneho a dobrého v ďalšom živote s Hradčiankou.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pozdrav

Jozef Sauer,19. 5. 2011 21:58

Srdečne pozdravujem všetkých terajších, aj minulých členov Hradčianky. Náhodou som otvoril túto stránku a bol som milo prekvapený. Ja teraz účinkujem na Morave striedavo až v štyroch kapelách, takže na starnutie nie je čas. K nás chcete vidieť a počuť, dychová hudba mesta Blansko bude účinkovať v kúpeľoch Bojnice dňa 13.8.2011 o 15.00 hod. Ak sa mi podarí, pokúsim sa Vám naskenovať a poslať muziky, v ktorých posobím. Mal som pekný zážitok. Na festivale dychových hudieb v Letoviciach som sa stretol s Martinkom Černákom a s Peťkom Pušpokym. Kedy budú gaštanové slávnosti? Želám veľa úspechov. Jozef

Hracianka v o verejnom fotoalbume.

StefanPlevo st.,29. 12. 2009 17:40

Moje fotografie aj z vystupeni Hradcianky najdete na adrese:www.picasaweb.google.sk/ stefan.plevo.Su tam aj vystupenia inych hostujucich dychovych hudieb v Modrom Kameni v r.2OO9.

Fotoalbum

Stefan Plevo st.,27. 12. 2009 22:27

Maruska.Tuto stranu som objavil len dnes 28.12.09.Som prijemne prekvapeny,ze aj zasluhou i mojich fotografii rastie navstevnost Vasej web.stranky.Mojim zelanim je,aby som este mohol nafotografovat vela peknych vystupeni nasej modrokamenskej dyhovej hudby Hradcianka.Ucinkovanie dychovej hudby ako celku bolo vynikajuce aj cez polnocnu sv.omsu vo farskom kostole sv.Antona Paduanskeho v Modrom Kameni.Dakujem Vam!S uctou Stefan Plevo st.

Kapela, hraj! na Rádiu Regina

Ľuboš Kovačech,3. 8. 2009 16:16

Pozdravujem, v sobotu o 16.oo hod. na Rádiu Regina odvysielame reprízu relácie Kapela, hraj! z 1.12.2007, ktorej témou bol profil DH Hradčianka.